środa, 22 listopada 2023

 

W przypadku szczepionek kupowali kota w worku


Jak wynika z niedawno opublikowanej kopii umowy, rząd federalny Kanady zaakceptował nieznane długoterminowe skutki uboczne i skuteczność szczepionek przeciwko COVID-19, podpisując umowę z firmą Pfizer na miliony dawek.

„Nabywca przyjmuje ponadto do wiadomości, że długoterminowe skutki uboczne i skuteczność szczepionki nie są obecnie znane oraz że mogą wystąpić niekorzystne skutki szczepionki, które nie są obecnie znane” – czytamy w kopii umowy z firmą Pfizer z 26 października 2020 r. które uzyskało dziennik „The Canadian Independent” na podstawie wniosku o dostęp do informacji.

Podpisując umowę, Ottawa przyznała również, że szczepionka i związane z nią materiały zostały „szybko opracowane w związku z nadzwyczajnymi okolicznościami związanymi z pandemią COVID-19” i będą nadal badane przez firmę Pfizer po dostarczeniu szczepionek. W umowie uzgodniono również, że szczepionki nie będą serializowane. Jest to proces, który zapewnia każdemu produktowi niepowtarzalny numer identyfikacyjny lub kod, umożliwiający śledzenie jego historii, lokalizacji i innych ważnych informacji w łańcuchu dostaw.

Chociaż sekcje 8 i 9 umowy między firmą Pfizer a Kanadą zostały całkowicie ocenzurowane, z dokumentu, który wyciekł pomiędzy firmą a Republiką Południowej Afryki i uzyskanym przez Inicjatywę na rzecz Sprawiedliwości Zdrowotnej, wynika, że ​​sekcje te nosiły tytuły „odszkodowanie” oraz „ubezpieczenie i odpowiedzialność”. W tych sekcjach Republika Południowej Afryki zgodziła się „zabezpieczyć, bronić i chronić” firmę Pfizer i jej przedstawicieli przed wszelkimi procesami sądowymi, ugodami, grzywnami i wydatkami wynikającymi z roszczeń wynikających ze szczepionek, w tym urazami i śmiercią. Jedynymi wyjątkami były naruszenia poufności lub oszustwa.

Umowa między Kanadą a firmą Pfizer pomija także kwotę zapłaconą za szczepionki. W raporcie audytora generalnego Kanady z 2022 r. ujawniono, że szczepionki kosztują średnio 30 dolarów za dawkę. Firma Pfizer początkowo ogłosiła, że ​​będzie sprzedawać szczepionkę po 19,50 dolara. Stany Zjednoczone pierwotnie zgodziły się zapłacić 19,50 USD za dawkę szczepionek firmy Pfizer, podczas gdy Unia Europejska płaciła 18,90 USD za dawkę, a Izrael płacił średnio 23,50 USD za dawkę.

W marcu prezes Pfizer Canada Najah Sampson powiedziała komisji finansów publicznych Izby Gmin, że nawet parlamentarzyści nie mogą wejrzeć do warunków umowy, ponieważ informacje techniczne firmy muszą pozostać poufne. „Ujawnienie naszej poufnej umowy oznaczałoby nadzwyczajne użycie władzy” – zeznała Sampson, dodając, że prośby parlamentarzystów o wgląd do poufnych umów wysłały „bardzo niepokojący sygnał o tym, jak kraj wywiązuje się ze swoich zobowiązań i mogłyby podważyć jego reputację jako niezawodnego partnera dla przyszłych kontraktów we wszystkich sektorach biznesowych”.

W czasie pandemii Departament Zdrowia podpisał umowy łącznie z siedmioma producentami szczepionek: Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Medicago, Novavax i Sanofi. W porozumieniu między rządem federalnym a firmą Pfizer Canada określono, że firma farmaceutyczna dostarczy do 125 milionów dawek szczepionki przeciwko COVID-19 w latach 2022 i 2023, z opcją dostarczenia do 60 milionów dodatkowych dawek w 2024 roku.

W raporcie ogólnym audytora z grudnia 2022 r. stwierdzono, że Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego uzyskała dużą nadwyżkę dawek, a wiele z nich utraciło ważność, zanim mogły zostać wykorzystane lub przekazane innym krajom. W momencie sporządzania raportu w inwentarzach federalnych i prowincyjnych znajdowało się ogółem 32,5 miliona dawek, a ważność wielu z nich miała wygasnąć do końca roku.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: „The Epoch Times”
Źródło: Goniec.net


  1. pikpok 21.11.2023 13:13
  2. replikant3d 21.11.2023 20:24

    pikpok , bo to już jest nieistotne. Jak dojdzie do ogólnoświatowej rozpierduchy wojennej, to skutki uboczne szpryc bedą najmniejszym problemem…Wchodzimy w kolejną ,,fazę,, planu…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

                           Kto nas obrabuje i w jaki sposób?                                                     Węgiel kamienny to najwięks...