sobota, 15 lipca 2023

 

Liczba infekcji u zaszczepionych na COVID-19 wzrosła 10-krotnie


Pracownicy federalnych służb publicznych wysłani na bezpłatny urlop, za odmowę obowiązkowego szczepienia przeciwko COVID-19, powołując się na dane rządu Kanady, powiedzieli trybunałowi pracy, że infekcje wśród kadry wzrosły dziesięciokrotnie po wprowadzeniu nakazu. „Dlaczego ludzie chorowali w tak wielkiej liczbie w służbie publicznej, skoro zostali zaszczepieni?” – zapytał Bernard Desgagné, który reprezentuje dwóch pracowników, których akta są rozpatrywane przez Federalną Radę ds. Stosunków Pracy i Zatrudnienia w sektorze publicznym.

Zarząd rozpatruje obecnie swoją pierwszą sprawę związaną ze skargami urzędników państwowych, którym wstrzymano pensje i odmówiono świadczeń z ubezpieczenia pracowniczego za nieprzestrzeganie mandatu dotyczącego szczepień, który obowiązywał od października 2021 r. do czerwca 2022 r.

Desgagné, który sam jest urzędnikiem państwowym, a nie prawnikiem, zadał pytanie dr Celii Lourenco, która była przesłuchiwana 13 lipca. Dr Lourenco, obecnie pełniąca obowiązki zastępcy wiceministra w Health Canada, była wcześniej dyrektorem generalnym departamentu Dyrekcji ds. Leków Biologicznych i Radiofarmaceutycznych i jako taka miała ostateczną władzę w zakresie zatwierdzania nowych szczepionek podczas kryzysu COVID-19. Desgagné przedstawił oficjalne dane, z których wynika, że ​​przed nałożeniem nakazu rząd odnotowywał wśród urzędników państwowych średnio 321 przypadków zakażeń COVID-19 miesięcznie. Po wejściu w życie nakazu liczba ta wzrosła do 3297 przypadków miesięcznie, co stanowi dziesięciokrotny wzrost, czyli prawie 1000 procent. Niektóre z przedstawionych danych rządowych zawierają zastrzeżenie, że „całkowita liczba przypadków może nie odzwierciedlać dokładnej liczby ze względu na brak dostępności testów”. Desgagné zauważył, że wszyscy urzędnicy państwowi zostali zaszczepieni, „dlaczego więc tak ogromna liczba osób zachorowała na COVID-19?”,

Dr Lourenco wyznała, że ​​nie znała tych danych i nie wypowiadała się na ich temat. Powiedziała, że ​​epidemiolog powinien przyjrzeć się temu zagadnieniu, oceniając, jaki wariant krąży lub gdzie pracowali dani pracownicy.

Wkrótce po wejściu w życie nakazu szczepień w październiku 2021 r. dominujący stał się wariant Omicron, a zastrzyki z COVID-19 zapewniały przeciwko niemu niewielką ochronę. Własne dane rządu, zawarte w tajnym publicznym briefingu, mówiły, że w większości badań ochrona szczepionki przed infekcją wynosiła 6 miesięcy lub dłużej po szczepieniu. Dane z prowincji Quebec wykazały również, że zaszczepione osoby zarażały się częściej na początku stycznia 2022 r., a dane z Ontario wykazały wyższe wskaźniki infekcji u osób, które otrzymały dawkę przypominającą wiosną. Quebec przestał publikować dane na początku stycznia 2022 r., a Ontario przestało informować o statusie szczepień pod koniec czerwca 2022 r.

„To nie jest badanie naukowe” – skomentowała dr Lourenco, dodając, że ​​bez dodatkowych informacji nie można wyciągnąć wniosków.

Tymczasem federalni urzędnicy medyczni w dalszym ciągu namawiają do szczepień przeciwko COVID-19, mimo rosnącej liczby Kanadyjczyków skarżących się na efekty uboczne eksperymentalnych szczepionek. 11 lipca National Advisory Committee on Immunization (NACI) wydało nowe zalecenie odnowienia szczepienia w sezonie jesiennym. Komisja pisze, że szczepionki będą dostosowane do ostatnio występujących odmian koronawirusa. Szczepienia są szczególnie ważne dla osób najbardziej podatnych na ciężki przebieg COVID-19, w tym dla osób po 65 roku życia, ludności rdzennej, a także „członków społeczności dyskryminowanych rasowo i marginalizowanych”.

NACI rekomenduje zaszczepienie się w ciągu kilku miesięcy, przy czym od poprzedniego szczepienia lub ostatniego zachorowania powinno upłynąć co najmniej pół roku. Dzieci powyżej 5 roku życia i osoby, które nigdy się nie szczepiły na COVID-19, powinny być szczególnie zachęcane do przyjęcia „zatwierdzonej” szczepionki mRNA. NACI zaleca też rodzicom rozważenie możliwości zaszczepienia dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat. Rekomendowane są preparaty firm Pfizer-BioNTech i Moderna, a jeśli ktoś jest przeciwny szczepionkom mRNA – Novavax. Jednocześnie warto zauważyć, że w ramach programu rekompensat dla osób, u których po szczepienia wystąpiły skutki uboczne, wypłacono ponad 6 milionów dolarów, a jeszcze 2000 skarg czeka na rozpatrzenie.

Pod koniec czerwca portal LifeSiteNews.com pisało o badaniu przeprowadzonym przez biuro premiera Trudeau, z którego wynika, że wielu Kanadyjczyków celowo zatajało swój „status szczepienny” podczas sporządzania statystyk federalnych. Oznacza to, że stopień wyszczepienia społeczeństwa mógł być niższy, niż podawano. Co więcej, kanadyjska baza danych Adverse Events Following Immunization (AEFI) opiera się na informacjach przekazanych za pomocą formularzy AEFI – a takie formularze na życzenie pacjentów wypełniają lekarze, pielęgniarki i farmaceuci. Możliwe więc, że część przypadków nie była w ogóle zgłoszona.

Autorstwo: Andrzej Kumor, Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

                           Kto nas obrabuje i w jaki sposób?                                                     Węgiel kamienny to najwięks...