Centrum Ottawy opustoszało
Ottawska policja poinformowała 20 lutego, że łącznie w ramach akcji mającej na celu usunięcie ze stolicy kraju protestujących przeciwko nakazom covidowym, aresztowano 191 osób i odholowano 79 pojazdów. Dzień wcześniej policja konna ruszyła na protestujących, powalając ludzi. Ottawa Police Service (OPS) poinformowała 20 lutego, że cywilna jednostka ścigania Special Investigations Unit wszczęła dochodzenie w tej sprawie po tym, jak 49-letnia kobieta doznała poważnych obrażeń w wyniku stratowania.
Niektórzy protestujący nadal pozostają, ale wiele ulic zostało oczyszczonych. OPS poinformował 20 lutego, że spośród 191 aresztowanych osób, 103 zostało oskarżonych, głównie o wykroczenia i utrudnianie pracy policji. „89 z nich zostało zwolnionych warunkowo” – poinformowała OPS na „Twetterze”. „Inni zostali zwolnieni bezwarunkowo”. Policja wyznaczyła centrum Ottawy jako obszar zastrzeżony. Funkcjonariusze policji ustawili również ogrodzenia, aby trzymać protestujących z dala od obszarów już oczyszczonych przez organy ścigania.
W sobotę tysiące osób domagało się w Quebec City zniesienia wszelkich restrykcji covidowych. Taki protest odbył się w stolicy prowincji po raz drugi w lutym. Inspiracją dla zebranych był Konwój Wolności. Pod prowincyjną legislaturę przyjechało kilkadziesiąt pojazdów, również ciężarówek i traktorów. Słychać było klaksony. Niektórzy przebierali się za postacie z bajek, rozdawali dzieciom pluszowe zabawki, grała muzyka jak na festynie. Pierwszy protest został zorganizowany na początku miesiąca. Po nim rząd Quebecu ogłosił stopniowe znoszenie systemu paszportów szczepiennych i deklarował chęć wycofania niemal wszystkich obostrzeń do 14 marca. Minister zdrowia Christian Dubé zastrzegł jednak, że paszporty mogą być przywrócone, jeśli pojawi się nowa fala i będzie to konieczne. Radził, by nie odinstalowywać aplikacji, w której przechowywany jest kod QR zaświadczający o szczepieniu. Teraz organizatorzy przemawiając do zebranych domagali się więcej ustępstw ze strony rządu. Wśród uczestników pojawiało się też żądanie zniesienia prowincyjnego stanu wyjątkowego i obowiązku noszenia maseczek przez dzieci w wieku szkolnym w klasach. Niektórzy chcieli, by rząd zadeklarował, że paszporty szczepionkowe nigdy nie wrócą. Około południa policja aresztowała trzy osoby.
Grupa 23 naukowców, lekarzy i prawników pochodzenia żydowskiego napisała list do premiera Trudeau, podkreślając, że czuje się mocno zaniepokojona tym, jak premier przedstawia protestujących przeciwko restrykcjom i nakazom związanym z COVID-19. Jednym z autorów listu jest profesor Stanforda, biofizyk Michael Levitt, który w 2013 roku otrzymał 1/3 nagrody Nobla z Chemii. Autorzy listu piszą, że zamiast podjąć dialog z protestującymi, premier rozpoczął kampanię oczerniania przez skojarzenia, przedstawiając demonstrantów jako sympatyków nazistów, rasistów i antysemitów. Wytykają Trudeau, że 16 lutego sugerował, iż osoba z partii konserwatywnej pochodzenia żydowskiego stała z ludźmi, którzy nieśli flagi ze swastykami.
Zdarzenie takie miało miejsce w czasie sesji pytań w parlamencie. Posłanka Melissa Lantsman, z partii konserwatywnej, reprezentująca Thornhill, mówiła, że Trudeau próbuje uzasadnić konieczność wprowadzenia stanu wyjątkowego opisując protestujących jako mizoginistów, rasistów, wrogów kobiet, zaprzeczających nauce ekstremistów. Zapytała retorycznie, kiedy premier wszedł na tę drogę. Na to Trudeau odparł, że „członkowie partii konserwatywnej mogą sobie stać z osobami, które niosą flagi ze swastykami albo flagi konfederacji. Rząd jednak stoi po stronie Kanadyjczyków, którzy zasługują na to, by pracować i znów żyć swoim życiem. Te nielegalne protesty muszą się skończyć i się skończą”. Wtedy marszałek Anthony Rota przypomniał wszystkim, z premierem włącznie, by używali słów, które nie będą budzić gniewu w Izbie Gmin. Trudeau nie wycofał jednak swojego komentarza.
Lantsman, której rodzina przeżyła holokaust, napisała potem na „Twitterze”, że została oskarżona o sympatyzowanie z nazistami. Premier powinien ją przeprosić. Autorzy listu do premiera podkreślają, że walka z antysemityzmem, która jest rzeczą ważną, nie powinna być wykorzystywana jako broń przeciwko uczestnikom pełnoprawnego cywilnego protestu, którego celem jest odzyskanie fundamentalnych wartości w kraju, który do niedawna uważany był za jeden z najbardziej wolnych krajów świata.
Autorstwo: Andrzej Kumor, Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net [1] [2] [3]
Kompilacja 3 wiadomości: WolneMedia.net
**** ******* i innych globalistów.
Witam!
Kanadyjska Izba Gmin zagłosowała za ustawą o stanie wyjątkowym…..To już koniec “wolnego świata” i jakiejkolwiek roli suwerena… i to będzie dotyczyło całego świata…https://www.goniec.net/2022/02/21/ustawa-o-stanie-wyjatkowym-przyjeta-przez-izbe-gmin/