Żaden Waligóra ani Wyrwidąb
Lata doświadczeń i obserwacji zdarzeń politycznych nauczyły przynajmniej część społeczeństwa, by nie dawać wiary w legendarną moc sprawczą jednostki w obalenie systemu przemocy. Przynajmniej szczypta sceptycyzmu staje się niezbędna kiedy słyszymy o niezwykłej potędze guru globalizmu, któremu udało się w pojedynkę doprowadzić do załamania Bank of England w 1992 r. Wtedy George Soros zapowiedział z wyprzedzeniem spadek wartości brytyjskiej waluty poniżej dopuszczalnej granicy. Presja inwestorów nie pomogła. Wielka Brytania znalazła się poza systemem ERM (Enterprise Risk Management).
Wygranym, który zarobił na spekulacji 1,5 mln dolarów był znany jako mistrz manipulacji Globalnego Ładu – George Soros. We własnym mniemaniu jest mesjaszem, co przyznał w wywiadzie. Wpatrzeni w jego zabiegi są przekonani, że potrafi on nie tylko niszczyć pieniądz, ale systemy gospodarcze. Przesadą byłaby zgoda, że pojedynczy Waligóra jest zdolny do tak ogromnej skali wyczynów. Sytuowany jest w pierwszej dziesiątce najzamożniejszych ludzi na świecie z majątkiem wartości 8.6 mld dolarów. Skrupulatnie licząc jego szeroki gest w rozdawaniu pieniędzy w ramach działalności charytatywnej, okazuje się, że wydaje podejrzanie wielką kwotę. Przekazał 32 miliardy dolarów na fundację, którą sam zarządza. Z tego 15 milionów dolarów rozdysponowane zostało na 37 krajów. Przeznaczenie tych środków łączy się z działalnością edukacyjną, medyczną, prawami człowieka, reformą sądownictwa, zarządzaniem globalistycznym i patronowaniem demokracji. Nazwa jego fundacji znana na świecie jako Fundacja Otwartego Społeczeństwa (FOS) zainspirowana została przez książkę z 1945 roku „Otwarte Społeczeństwo i jego wrogowie” K.R. Poppera. Kwatera główna fundacji usytuowana jest w Nowym Jorku, a jej filie działają w 60 krajach dofinansowywane podobnie jak lojalne wobec niej partie polityczne. W Izraelu duża liczba organizacji pozarządowych kwestionuje prawo statusu Izraela jako państwa w obrębie Palestyny. Do tych organizacji należą uznane za terrorystyczne takie jak Al-Haq, PLFP (Front Wyzwolenia Palestyny) i Palestyński Ośrodek Praw Człowieka. USA, Kanada, UE i Izrael uważają te organizacje za terrorystyczne, ale nikt ich nie ściga.
Wachlarz działalności Sorosa jest szeroki, pozwalając na rolę działacza politycznego. 10 września 2012 roku przekazał on Barakowi Obamie milion dolarów na kampanię wyborczą. W 2016 roku wsparł kampanię Hillary Clinton kwotą 8 mln dolarów. Kolejnym aktem wsparcia było przekazanie 400 000 funtów na rzecz grup starających się agitować za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE. W przypadku Niemieckiej kampanii w 2013 roku, wspierał finansowo chętnych do wyjścia z Unii. Człowiek sprzeczności, wzbudzający niechęć i kontrowersje. W czerwcu 2018 r. Węgry przyjęły prawo zakazujące sorosowych manipulacji prawnych wprowadzając zakaz działalności na terenie kraju organizacji finansowanych przez Fundację Otwarty Dialog, bądź nieudokumentowanych źródeł zagranicznych. Ponadto, Węgrzy wprowadzili ograniczenie w zakresie przyjmowania migrantów nie mających dokumentów tożsamości. Podległe Sorosowi instytucje zareagowały na nowe przepisy jako przykłady autorytaryzmu. Węgrzy uznali, że mają prawo bronić swoich granic przed niepożądanymi i nielegalnymi przybyszami.
Promocja demokracji to jedna sfera działalności, ale równoległą jest podważanie suwerenności istniejącego systemu wartości, wpływanie na polityczne decyzje w parlamencie, co przeczy demokracji. G. Soros i jego zwolennicy szydzą z przekonań ugruntowanych wielowiekową tradycją, uznając tylko własne – skrajnie liberalne za słuszne. Zwalczają więc zasady w ich mniemaniu ograniczające i rozwijające społeczeństwo. W 2021 r. Soros powołał w Indiach kolejną fundację, której zadaniem ma być stworzenie uczelni dla młodych celem zwalczania „nacjonalizmu”. Na ten cel przeznaczył 1 mld dolarów. Uczelnia ma wychować młodych, którzy będą ruchem oporu wobec rosnącej fali tendencji nacjonalistycznych. Wymieniając kraje, które mają okazję zasłużyć na miano pionierskich, wymienił Indie, które zatrważająco cierpią w wyniku głębokiego opóźnienia w rozwoju. Jego zdaniem demokratycznie wybrany premier Nerenda Modi utworzył szkodliwy model państwa nacjonalistycznego. Po zeszłorocznym publicznym oświadczeniu w tym tonie, nadeszło kolejne. Projekt Pegasus został wykorzystany przeciwko 300 obywatelom Indii uznanym za niewygodnych. Kto stoi za projektem w Indiach? 17 instytucji medialnych i dwie instytucje globalne: Amnesty International i tzw. „Zakazane historie”. Dwie ostatnie korzystające z grantów i funduszy Fundacji Otwarte Społeczeństwo. W 2018 roku Amnesty International dostała grant w wysokości 137 000 euro bezpośrednio z FOS z przeznaczeniem na skuteczne uchylenie zbyt ograniczających zapisów prawa. W czerwcu 2021 r. zaledwie miesiąc przed nagłośnieniem afery Pegasus, FOS powołała byłego prezesa Amnesty International na stanowisko swego wice-prezesa do spraw globalnych.
Kolejna instytucja „Zakazane historie” – uzyskiwała finanse z amerykańskiego departamentu stanu. A kim jest instytucja wspierająca jej działalność – na stronie internetowej czytelnie występuje FOS. Jeszcze jeden szczegół wart odnotowania. Francuska organizacja pozarządowa „Sherpa” wystąpiła jako pośrednik FOS. Jak przez drzwi obrotowe płyną pieniądze załatwiające polityczne wpływy, nie zawsze będące po myśli obywateli Indii. 30 koncernów medialnych w Stanach Zjednoczonych mają finansowe powiązania z G. Sorosem. Większość z nich objęta jest projektem Pegasus, który jest przedmiotem śledztwa w wielu krajach. Czy przy tak olbrzymiej skali powiązań organizacji z fundacją Sorosa można ograniczyć jego potencjał do jednostkowego sukcesu człowieka przedsiębiorczego? Odrzucenie powiązań przy istniejącej skali nie jest teorią, która daleka od przypadkowości ma wszelkie cechy premedytacji. Oto miliarder wykorzystujący gigantyczne pieniądze do kształtowania opinii publicznej za pośrednictwem mediów, który nie zwraca uwagi własnego państwa. Kto chciałby decydować o kształcie świata nie pasującego do jego wizji, nie ma co marzyć o karierze politycznej.
Wyjątkowo niesforne Węgry są państwem o modelu odpowiadającym jego mieszkańcom, a jest to kraj pochodzenia Sorosa. Indie uznane za kraj ortodoksyjny smagane są krytyką nietolerancji i biedy przez ośrodki Sorosa. Oskarżając innych o uprzedzenia, ludzie ukształtowani zapachem pieniędzy mają umysłowość skrajnie zapiekłych, niereformowalnych. Takimi są dziennikarze z otoczenia Baraka Obamy z głównych tytułów subsydiowanych przez oligarchów. Dziwnie łatwo odnaleźli swoje miejsce w administracji Bidena, stąd narracja ma charakter niezmiennie ten sam. W Europie politykujący amerykaniści nazywają to zjawisko konsekwentną polityką niezależną od barw partyjnych. Śmiechu warte. Na korytarzach instytucji medialnych zapadają oceny, wyroki, które potem przenoszą się do „niezawisłych” sądów. Urzędy bez wstrętu akceptują narrację płynącą z poleceń pryncypała zamiast bezsprzecznych faktów. Sprzedajni fachowcy sprzedają miraż powszechnego liberalizmu nie znoszącego najmniejszego sprzeciwu. Potem dziwią się spadającemu poparciu widzów.
Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz