poniedziałek, 17 stycznia 2022

KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI

 

W powiecie kłodzkim zmarła 1 osoba z covidem a nie 43


Dziennikarze z portalu 24Klodzko.pl zweryfikowali dane statystyczne opublikowane w dziennym raporcie Ministerstwa Zdrowia dotyczącym epidemii COVID-19. Według raportu miały umrzeć w powiecie kłodzkim 43 osoby z chorobą współdzieloną COVID-19, a zmarła tylko 1. Czy to dowód na fałszowanie statystyk?

Dotychczas media bezkrytycznie rozpowszechniały statystyki Ministerstwa Zdrowia wierząc, że przedstawiają prawdziwe dane epidemiczne. Według danych z 15 stycznia, aż 10% wszystkich zgonów covidowych na terenie całego kraju miało miejsce w powiecie kłodzkim – powiecie turystycznym w szczycie sezonu zimowego, tuż przed feriami. Dziennikarze bardzo zaniepokoili się tymi danymi, zapewne z obawy przed zaostrzeniem obostrzeń.

„Tak duża dobowa liczba ofiar koronawirusa włączyła w naszej redakcji sygnał alarmowy, bo do tej pory liczba zmarłych z powodu COVID-19 w powiecie kłodzkim w statystykach dobowych wynosiła od 0 do 4-5 osób. Zweryfikowaliśmy te dane w powiatowym centrum zarządzania kryzysowego, które codziennie zbiera raporty o sytuacji epidemiologicznej z trzech szpitali w powiecie kłodzkim. Okazuje się, że ostatniej doby w szpitalach w powiecie z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, a nie 43″ – pisze Joanna Żabska z portalu 24Klodzko.pl.

„Jak to się więc stało, że w oficjalnych statystykach dotyczących powiatu kłodzkiego wykazano tyle osób zmarłych? Czy pojawił się błąd w przesyle danych czy jest inna przyczyna?” – zastanawia się dziennikarka, która chyba nie bierze jeszcze pod uwagę fałszowania danych z premedytacją, i zapowiedziała, że sprawa będzie wyjaśniana po weekendzie.

O ilu podobnych przypadkach fałszerstw nie wiemy, ponieważ nikt ich nie zweryfikował?

Na koniec warto przypomnieć, że niedawno znany duński dziennik „Ekstra Bladet” niedawno przeprosił swoich czytelników za publikowanie rządowych informacji bez sprawdzania ich zgodności z faktami. Dziennikarze z Danii odkryli, że w oficjalnych statystykach rządowych dochodziło do manipulowania danymi. Podawano liczby pacjentów hospitalizowanych „z COVID-19” a nie „z powodu COVID-19”, co robi wielką różnicę. Normalność powróci, jeśli dziennikarze zaczną weryfikować dane Ministerstwa Zdrowia i informować opinię publiczną o swoich odkryciach. Czy prawda przebije się do mediów mainstreamowych i zakończy „pandemię”?

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: 24klodzko.plEkstraBladet.dk
Źródło: WolneMedia.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

                           Kto nas obrabuje i w jaki sposób?                                                     Węgiel kamienny to najwięks...